В Историята на САЩ не се бе случвало такова нещо!

За първи път Върховният съд на Щатите заседава по телефона

https://blitz.bg/svyat/v-istoriyata-na-sasht-ne-se-be-sluchvalo-takova-neshto_news743637.html Blitz.bg

Пандемията от коронавирус принуди Върховния съд на САЩ да направи някои необичайни промени. Това информира Би Би Си.

През следващите две седмици най-висшият американски съд ще разгледа съдебен спор по телефона за първи път в историята си. Аудиото от заседанието също ще се предава на живо.

Повечето адвокати ще участват от домовете си, макар че юристконсултите на правителството ще бъдат в офиса на правителствения юристконсулт, който е разположен в близост до сградата на съда.

Няколко знакови дела са планирани, включително и едно, свързано с декларациите на президента на САЩ Доналд Тръмп.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай