В Калифорния искат да забранят черните коли

https://blitz.bg/svyat/v-kaliforniya-iskat-da-zabranyat-chernite-koli_news41572.html Blitz.bg

Жителите и по-специално шофьорите в Калифорния в скоро време може би ще трябва да направят за природата нещо повече от използването на енергоспестяващи лампи например, независимо дали го искат или не.

В щата със закон може да бъде забранена продажбата на нови коли в тъмен цвят и по-специално черен цвят. Какво имат против черното властите в Слънчевия щат?
Установено е, че климатикът в черна или тъмна кола трябва да работи по-силно отколкото в колите със светъл цвят, ако автомобилът е бил няколко часа на слънце.
Проблемът е в това, че кола, в която климатикът работи непрекъснато, изхвърля много повече вредни вещества в атмосферата. За да намалят вредните газове, властите в щата искат да забранят черните автомобили.
Изплашени от такава перспектива, производителите на коли вече работят върху боя, която ще отразява повече слънчеви лъчи, в резултат на което колата ще се нагрява по-бавно. Новата боя обаче ще бъде пусната в масово производство не по-рано от 2016 г., пише Life.ru. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай