В САЩ поискаха от AIG да не раздава бонуси за 165 млн. долара

https://blitz.bg/svyat/v-sasht-poiskaha-ot-aig-da-ne-razdava-bonusi-za-165-mln-dolara_news39851.html Blitz.bg

Застрахователната компания AIG, която получи от американското правителство помощ на стойност 170 милиарда долара, планира да раздаде значителни бонуси на 400 свои служители от различни клонове, чиито операциите я изправиха на границата на банкрута, ,пише вестник “Ню Йорк Таймс”.


Както съобщава медията сумата определена за бонуси е 165 милиона долара и трябва да бъде раздадена не по-късно от тази неделя. Министърът на финансите на САЩ още в сряда е поискал от AIG да преразгледа решението си, но управителят на компанията Тед Лиди е отбелязал, че нищо не може да направи, защото тези възнаграждения са били предвидени доста отдавна. Лиди е добавил, че самият той няма да получи бонуси. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай