Иран в скоро време ще изстреля в космоса нов, по-голям спътник, а аз извеждането му в орбита ще бъде използвана ракета, способна да прелети 1 500 километра, заяви иранският президент Махмуд Ахмадинеджад, предаде ИРНА.
“Ракета с дължина на полета от 700 до 1 500 километра ще изведе в космоса по-голям спътник”, каза Ахмадинеджад. Това изявление на иранския президент може да засили притесненията на западните страни, които се опасяват, че Иран се стреми да създаде ядрено оръжие и ефективни средства за неговото използване. Ислямската република изведе в орбита първия си сателит през февруари тази година. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.