Взрив на митнически пункт на границата на Узбекистан

https://blitz.bg/svyat/vzriv-na-mitnicheski-punkt-na-granicata-na-uzbekistan_news50364.html Blitz.bg

Очевидци съобщиха за взрив в Ханабад, Андижанска област в Узбекистан, който се намира близо до границата между Узбекистан и Киргизстан.

Очевидец съобщи по телефона за РИА “Новости”, че рано сутринта на митническия пост “Ханабад” е станала експлозия. По думите му в района на инцидента от узбекистанска страна са съсредоточени големи сили на полицията, въведена е армията, виждат се танкове и друга техника.
От своя страна агенция “Фергана.Ру” съобщи, че взривът е станал снощи и не на митническия пункт, а в сградата на милицията в Ханабад. Съобщава се и за евентуална престрелка в Кургантепински район на Андижанска област. Затворени са всички обществени сгради в град Ханабад. 
Междувременно Узбекистан затвори едностранно границата с Киргизстан в района на пропускателните пунктове “Ханабад” и “Достук” между Андижанска област в Узбекистан и Ошка област в Киргизстан. Причината е нападение срещу митническия пункт “Ханабад”, намиращ се на узбекистанска територия, съобщи за Интерфакс източник от силовите структури на Киргизстан. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай