Взривиха паметник на Ленин

https://blitz.bg/svyat/vzriviha-pametnik-na-lenin_news42507.html Blitz.bg

На площада пред Финландската гара в Санкт Петербург неизвестни лица заложиха взривно устройство в основата на паметник на Ленин, предаде Топнюз.Ру.


Монументът е повреден. От Главното управление на министерството на извънредните ситуации потвърдиха инцидента, но отказаха да коментират случая. Те заявиха, че с него се занимават правоохранителните органи. През ноември миналата година неизвестни лица взривиха паметник на Ленин в Рязан. Инцидентът тогава също стана през нощта, а двуметровата гипсова статуя беше напълно разрушена. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай