Бомба експлодира в ресторант в Палма де Майорка на испанския остров Майорка, предадоха световните агенции.
Преди експлозията извършителите на атентата от баската сепаратистка групировка ЕТА са предупредили за това, което предстои да се случи. Веднага след обаждането ресторантът е бил евакуиран. Няма данни за пострадали. От испанското министерство на вътрешните работи пък няма коментар за атентата.
От ЕТА поеха отговорността за серията от бомбени нападения в Испания през юли. Предполага се, че организацията на баските сепаратисти и виновна за смъртта на 820 души. Последните бомбени атаки бяха извършени в Майорка и Бургос няколко дни, след като ЕТА отбеляза 50 години от създаването си. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.