Warcraft е по-опасен от кокаина

https://blitz.bg/svyat/warcraft-e-po-opasen-ot-kokaina_news37787.html Blitz.bg

Популярната компютърна игра World of Warcraft “предизвиква по-голяма зависимост от кокаина”, смятат шведски лекари, предаде “Скай Нюз”.


Специалисти по зависимостите от фондация за младежко здраве в Швеция считат, че тази игра е “най-опасната на пазара”. Те посочват пример за 15-годишно момче, което е изпаднало в безсъзнание и конвулсии след 24-часова игра и отбелязват, че случаи на тежка геймърска зависимост съвсем не са единични. “То е кокаинът в света на компютърните игри. Някои хора буквално не могат да се отлепят от монитора и играят, докато не паднат, в буквалния смисъл на думата”, заяви един от докторите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай