Японци пускат космическа бира

Снимка: Ройтерс

https://blitz.bg/svyat/yaponci-puskat-kosmicheska-bira_news25349.html Blitz.bg

Японската компания "Сапоро" обяви, че произвежда първата в света бира от ечемик, отглеждан в космоса.

Ечемикът е бил в руска лаборатория на борда на Международната космическа станция. До момента компанията е произвела 100 литра от "извънземното" пиво.

От фирмата казват, че те няма да се продават. През януари чрез жребий ще бъдат избрани 30 души, които ще дегустират малка част от експерименталната бира. Останалото количество ще бъде използвано за изследвания. Тестовете показват, че бирата е безопасна и има вкус на обикновената.  /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай