Япония отново се тресе

https://blitz.bg/svyat/yaponiya-otnovo-se-trese_news28036.html Blitz.bg

Земетресение с магнитуд 6,2 по Рихтер беше регистрирано край източните брегове на Япония. Вчера в района бяха усетени трусове с магнитуд до 7 по скалата на Рихтер.

За сега не се съобщава за щети и пострадали. Епицентърът на новия трус е бил северно от бреговете на най-големия японски остров Хоншу, съобщи японската синоптична служба.
След трус с магнитуд 7,2 северно от Хоншу през юни т. г. 23-ма души бяха обявени за загинали или безследно изчезнали. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай