Японското правителство планира да пусне облигации от държавен заем на сума 30 билиона йени (300 млрд. долара) до края на финансовата година, която приключва на 31 март 2009 г., за да компенсира недостига от данъчни постъпления в бюджета, съобщи националната телевизия “Ен Ейч Кей”.
Досега държавата планираше емитирането на 257 млрд. долара. Сумата на заема ще бъде увеличена заради очаквани недобори от данъчни постъпления в размер на 60 млрд. долара. Според министерството на здравеопазването, треда и благосъстоянието причината за намаляването на данъчните плащания е “намаляването на приходите на физическите лица заради влошената икономическа конюктура. Това ще бъде най-големият държавен заем за последните 3 години. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.