Председателят на управителния съвет на руския монополист "Газпром" Алексей Милер и главният изпълнителен директор на италианската компания "ENI" Паоло Скарони днес подписаха второ допълнение към меморандума за взаимно разбиране за по-нататъшните стъпки при реализирането на проекта "Южен поток".
Документът бе подписан в присъствието на премиерите на двете страни Владимир Путин и Силвио Берлускони. Документът предвижда увеличаване на мощността на морската част на "Южен поток" от 31 на 63 млрд. кубически метра годишно и регулира въпросите по маркетина на газа в рамките на проекта. Милер добави, че участниците в газопровода са определили краен срок за завършването му. "Южен поток ще бъде пуснат в експлоатация на 31 декември 2015 г.", каза Милер. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.