Южна Осетия е готова да приеме наблюдатели от Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа, но при определени условия, заяви заместник-министърът на външните работи на републиката Алан Плиев.
По този начин той коментира изявлението на гръцкия министър на външните работи Дора Бакояни, че "Гърция в статута си на ротационен председател на ОССЕ през 209 г. ще се опита да върне наблюдателите на ОССЕ в Южна Осетия". "Съгласни сме с изявлението на гръцкия министър на външните работи, че наблюдателите от ОССЕ трябва да получат възможност да регистрират реалната картина на онова, което се случва. Ние също сме заинтересовани ОССЕ чрез своя мониторинг да помогне за обективната оценка на ситуацията", заяви Плиев. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.