Армията на Южна Корея е преведена в състояние на повишена бойна готовност във връзка с изявленията на властите в Северна Корея за успешно изпитание на ядрено оръжие, съобщават южнокорейските медии, като се позовават на представители на Министерството на отбраната на страната.
Освен това от министерството обявиха, че е създаден кризисен щаб от високопоставени военни за разработване на мерки в отговор на изпитанията на севернокорейско ядрено оръжие, предаде Интерфакс. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.