За македонците най-важно да няма шенгенски визи, а не ЕС и НАТО

https://blitz.bg/svyat/za-makedoncite-nay-vazhno-da-nyama-shengenski-vizi-a-ne-es-i-nato_news25774.html Blitz.bg

За македонските граждани приоритет е отмяната на визите за Европа, а не влизането на страната в ЕС и НАТО, сочат данните от проучване на общественото мнение.

Резултатите от анкета, проведена в края на миналия месец от Института за демокрация в Скопие сред повече 1 000 души, сочат, че за 45 % от анкетираните падането на шенгенската стена е най-важното нещо, докато досегашното мнение беше, че приоритет е влизането на Македония в ЕС и НАТО. За 30 % от анкетираните най-важното е получаването на дата за започване на преговори за членство в ЕС, докато НАТО е приоритет само за 18 %, посочва ТАНЮГ. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай