За първи път клонираха камила

https://blitz.bg/svyat/za-parvi-pat-kloniraha-kamila_news44408.html Blitz.bg

Изследователи от столицата на Обединените Арабски Емирства Дубай са клонирали за първи път в света камила.

Животното се е родило на 8 април, съобщава местният вестник “The National”. Новороденото женско животинче носи името “Иняз”, което буквално преведено на български означава “успех”.

"Иняз" е резултат от 5-годишна изследователска работа. "Всички сме много развълнувани от раждането. Тя е резултат от възможности и съвместна работа", казва Лулу Скидмор, която е директор на центъра за възпроизвеждане на камили в Дубай. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай