За повторно използване на найлоновите торбички във Великобритания

https://blitz.bg/svyat/za-povtorno-izpolzvane-na-naylonovite-torbichki-vav-velikobritaniya_news43282.html Blitz.bg

Британското правителство даде днес старт на общонационална кампания за повторно използване на найлоновите торбички.

Целта на кампанията е купувачите и продавачите да бъдат убедени в необходимостта от максималното използване на найлоновите торбички, така че производството им, съответно разходите за него да бъдат намалени, а по този начин да бъде намалено и замърсяването на околната среда.
В момента по официални данни средностатистическият британски купувач използва годишно по над 160 найлонови торбички, а за един човешки живот се събират 13 000.
През миналата година премиерът на Великобритания Гордън Браун предупреди собствениците на търговски вериги в страната за необходимостта да бъдат въведени ограничения върху използването на найлонови торбички. Той обеща принудителни мерки от страна на правителството спрямо супермаркетите, които не желаят да правят това, посочва ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай