Загубите на най-голямата японска инвестиционна компания възлизат на 7 млрд. долара

https://blitz.bg/svyat/zagubite-na-nay-golyamata-yaponska-investicionna-kompaniya-vazlizat-na-7-mlrd-dolara_news45513.html Blitz.bg

Най-голямата в Япония компания за операции с ценни книжа Nomura Holdings Inc. е понесла рекордни в своята история загуби в размер на 7,13 милиарда долара за финансовата 2008 година, предаде РИА Новости.


Основни причини за колосалните загуби на компанията са нестабилността на финансовите пазари под влияние на световната икономическа криза и разходите, свързани с придобиването на активи на банкрутиралата американска банка Lehman Brothers в края на миналата година. Ръководството на компанията разчита на подобряване на положението за сметка на намаляване на разходите, но признава, че краткосрочните перспективи за излизане от затруднението не са добри. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай