Започна зареждането на корейската ракета, изстрелването може да е в събота

https://blitz.bg/svyat/zapochna-zarezhdaneto-na-koreyskata-raketa-izstrelvaneto-mozhe-da-e-v-sabota_news42654.html Blitz.bg

На полигона Мусудан в СНДР започна зареждането с гориво на ракетата, чието изстрелване може да бъде осъществено още в събота, заяви високопоставен представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, тъй като в случая става въпрос за разузнавателни данни.

По думите на представителя в района на стартовата площадка са регистрирани придвижвания на цистерни и оборудване за преливане на горивото в ракетните резервоари. Във Вашингтон американски законодатели призовават президента на САЩ Барак Обама да даде заповед за унищожаването на севернокорейската ракета, ако стане ясно, че тя заплашва страната или съюзниците й. В неделя обаче американският министър на отбраната Робърт Гейтс заяви, че САЩ не смятат да свалят ракетата. "Само ако се отклони от курса и се насочи към Хавайските острови, можем да разгледаме тази възможност", каза тогава Гейтс. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай