Заподозреният в шпионаж австрийски полковник разкри как е подавал информация на Русия

https://blitz.bg/svyat/zapodozreniyat-v-shpionazh-avstriyski-polkovnik-razkri-kak-e-podaval-informaciya-na-rusiya_news638822.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Пенсионираният полковник от австрийската армия, заподозрян от властите на страната в предаване на държавни тайни в полза на Русия, е дал показания, в които си е признал деянията, пише австрийският вестник Die Presse, позовавайки се на неназован източник от Министерството на отбраната на страната.

Както твърди изданието, бившият военен си е признал, че е получил 300 хиляди евро от руската страна за своята работа. Вестникът отбелязва, че заподозреният полковник е работил дълго време в централния апарат на австрийското военно министерство и конкретно в отдела за структурно планиране и е имал възможност да се информира за съдържанието на преговорите във ведомството и отношенията между висшия ръководен състав.

При това от министерството са уверили, че заподозреният не е имал достъп до особено важни държавни тайни.

Коментирай