Заразените с новия грип в Китай достигнаха 25 души

https://blitz.bg/svyat/zarazenite-s-noviya-grip-v-kitay-dostignaha-25-dushi_news50303.html Blitz.bg

До понеделник вечерта в Китай официално са регистрирани 25 заразени с новия грипен вирус A/H1N1, съобщиха местни средства за масова информация, като се позоваха данни на китайски медицински ведомства.

Последният случай на заболяването е регистриран в столицата Пекон на 23 май. На 21 май болният се прибрал от Канада, след което се събирал с приятели, посещавал заведения и използвал метрото. Всички открити контактували с него преминават медицински преглед. Столичните власти препоръчаха настоятелно на всички граждани, които на 22 май са ползвали линия №10 на пекинското метро, да се обърнат незабавно към медицински заведения, ако почувстват симптоми на болестта. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай