Затвориха 2 училища в Италия заради 8 заразени учениици с новия грип

https://blitz.bg/svyat/zatvoriha-2-uchilishta-v-italiya-zaradi-8-zarazeni-ucheniici-s-noviya-grip_news49905.html Blitz.bg

Две гимназии в италианската столица Рим бяха затворени по нареждане на министерсвото на здравеопазването на страната, след като 8 ученици се разболяха от грип от типа A/H1N1 след пътуване до Ню Йорк.

Училищата ще останат затворени през следващата седмица. Заразените са част от групата от около 400 италиански ученици, които ходили на образователна екскурзия до Ню Йорк, включваща и посещение в централата на ООН. Поне няколко от тях са се върнали в Италия с полет през Лондон. Заразените ученици пристигнали във вторник с грипни симптоми, но вече се възстановяват и се чувстват добре. С тях броят на потвърдените случаи на заразяване с новия грипен вирус в Италия достигна 18 души. Повечето са заболели в Мексико или САЩ или от роднини, които наскоро са посещавали тези държави. /АП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай