Затворник от Гуантанамо замина за Франция

https://blitz.bg/svyat/zatvornik-ot-guantanamo-zamina-za-franciya_news48798.html Blitz.bg

Поредният затворник от Гуантанамо напусна Куба, съобщиха американски средства за масова информация, като се позоваха на анонимни представители на администрацията на президента на САЩ Барак Обама.

Алжирецът Лахдар Бумедин бе освободен от затвора в петък. Според наличната информация той веднага е заминал при свои роднини във Франция. Бумедин е арестуван с още петима алжирци през 2001 г. в Босна по подозрение в планиране на атентати срещу американското посолство в Сараево. В Гуантанамо е прехвърлен през януари 2002 г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай