Зеленски с нова провокация към Путин

Предложи тристранна среща между него и руския му и американски колега

https://blitz.bg/voinite/zelenski-s-nova-provokaciya-kam-putin_news1086298.html Blitz.bg

Украинският президент Володимир Зеленски предложи тристранна среща с американския си колега Доналд Тръмп и руския президент Владимир Путин, за да се продължат мирните преговори за войната в Украйна, като призова Вашингтон да наложи нови санкции срещу Москва.

Ние сме готови за формат Тръмп - Путин - аз“, заяви украинският президент, цитиран от АФП.

„Ако Путин не се чувства комфортно с двустранна среща или ако всички желаят тристранна среща, това не ме притеснява. Аз съм готов за всеки формат“, добави той.

„Очакваме санкции от САЩ“, особено срещу руския енергиен сектор и банковата система, тъй като Москва все още не е приела предложението за прекратяване на огъня, продължи Зеленски.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
4 Коментара
Тони
преди 1 година

Зеленски ,първо си нелегитимен президент,второ ,,,Още не си пораснал ,че да говориш с Путин

Откажи
лиса
преди 1 година

Най.човешки израз на лицето има ПУТИН.

Откажи