Зелик: Г-7 има нужда от модернизиране

https://blitz.bg/svyat/zelik-g-7-ima-nuzhda-ot-modernizirane_news17314.html Blitz.bg

Групата на седемте индустриално развити държави Г-7 не е в крак с времето и трябва да бъде сменена от нов съюз, който да включва държави от Азия и Латинска Америка с развиваща се икономика, заяви днес пред журналисти президентът на Световната банка Робърт Зелик.

Според него кризите на американския и европейския пазар показват нуждата от по-голям съюз, което би позволило леко преодоляване на подобни явления. “Г-7 не функционира. За новите условия ни трябва подобрена група. Като партньори за финансово и икономическо сътрудничество трябва да разглеждаме Бразилия, Китай, Индия, Мексико, Русия, Саудитска Арабия и ЮАР”, отбеляза Зелик. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай