Магнитудът на силното земетресение, разлюляло Мексико, е 5,7 бала по скалата на Рихтер, съобщи американската Геологическа служба.
Според нейни данни земетресението е станало в 21,24 часа българско време, а епицентърът му се е намирал на 140 километра югоизточно от столицата Мексико Сити в района на град Пуебла и на дълбочина 97,3 километра. Подземните трусове продължиха около 25 секунди. Жителите избягаха в паника на улицата, високите сгради се евакуират. По предварителни данни няма жертви и разрушения. По сградите има леки повреди, някъде са се появили пукнатини и е изпопадала мазилката. Електрозахранването е спряно. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.