Жегите взеха първата си жертва в Скопие

https://blitz.bg/svyat/zhegite-vzeha-parvata-si-zhertva-v-skopie_news528731.html Blitz.bg

47-годишна жена почина днес от големите жеги в македонската столица Скопие, информира БГНЕС.

От "Бърза помощ" в града уточниха, че жената не е имала здравословни проблеми. Причината за смъртта е високата температура и преминаването от студена стая с климатик на открито на улицата където чакала такси. 

От полицията съобщиха, че двама шофьори са колабирали и са предизвикали автомобилни катастрофи в града. На много места в Република Македония от няколко дни термометрите показват над 40 градуса. 

Властите призовават гражданите да не излизат на открито, ако нямат спешна нужда, а бремените и болните да не ходят и на работа. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай