Жертвите на аварията в руската ВЕЦ станаха 71

Снимка: echo.msk.ru

https://blitz.bg/svyat/zhertvite-na-avariyata-v-ruskata-vec-stanaha-71_news58409.html Blitz.bg

Броят на загиналите при злополуката в Саяно-Шушенската ВЕЦ достигна 71. Днес спасителите откриха тялото на още две жертви, а четирима се водят за изчезнали, съобщи РИА Новости.

Аварията в най-голямата руска ВЕЦ стана сутринта на 17 август. В резултат машинната зала и помещенията под нея се оказаха под вода. Централата е спряна.

Най-оптимистичните прогнози са, че до края на годината ще могат да бъдат пуснати в действие най-малко пострадалите реактора, като обаче за пълното възстановяване на работата ще са необходими поне 4 години. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай