Жертвите на новия грип в САЩ вече са 15

https://blitz.bg/svyat/zhertvite-na-noviya-grip-v-sasht-veche-sa-15_news51026.html Blitz.bg

Броят на починалите от новия грип от типа A/H1N1 в САЩ достигна 15 души, съобщиха от американския Център за контрол и превенция на заболяванията към министерството на здравеопазването на страната.

Според последните данни на центъра, публикувани на официалния му уебсайт, най-много са жертвите на болестта в щатите Ню Йорк (четирима души), Тексас и Аризона (по трима) и Илинойс (двама). В щатите Мисури, Юта и Вашингтон има по един починал. Общия брой на заразените в САЩ достигна 8 975 души. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай