Жертвите на жената-камикадзе са 41, ранените-106

https://blitz.bg/svyat/zhertvite-na-zhenata-kamikadze-sa-41-ranenite-106_news69423.html Blitz.bg

Жертвите на жената-камикадзе са 41, ранените са 106, съобщи Франс прес, позовавайки се на иракското вътрешно министерство.

Първоначалното съобщение за самоубийствения атентат беше за 13 убити и  38 ранени. Сред жертвите има много жени и деца, се посочва в комюнике на военното командване на Багдад.
   
Припомняме, че малко преди обяд в северно предградие на Багдад  атентаторка задейства пояс с експлозиви сред множество поклонници, които се готвели да тръгнат на поклонение за свещения за шиитите град Кербала.
   
Нападението е извършено в момент, когато хиляди шиити изпълват улиците на столицата, отправяйки се към град Кербала, за религиозния празник Арбаин ("40" на арабски). На 5 февруари шиитите честват 40-ия ден след свещения ден Ашура, на който се отбелязва годишнината от смъртта на внука на пророка Мохамед - имам Хюсеин, убит през 680 г. от войските на халиф Язид от династията на в битка в пустинята край Кербала./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай