Живите “бийтълси” отново заедно на сцената

https://blitz.bg/svyat/zhivite-biytalsi-otnovo-zaedno-na-scenata_news43045.html Blitz.bg

Бившите членове на легендарната група “Бийтълс” Пол Маккартни и Ринго Стар пяха се изявиха заедно на благотворителен концерт в Ню Йорк през уикенда.

Маккартни бе основният участник в съботния концерт, организиран от фондацията на режисьора Дейвид Линч. Сър Пол изпя няколко песни от ерата на “Бийтълс” и свои хитове, а след това покани Ринго на сцената. “Дойде време да ви представя човек, когото добре познавате и за когото сте слушали. Той ще излезе и ще изсвири за вас малка песен в тази радостна вечер. Дами и господа! Били Шиърс!”, обяви Маккартни, визирайки псевдонима на Ринго в песента на “Бийтълс” “Sgt Pepper*s Lonely Hearts Club Band”. Поканеният акомпанира на Пол Маккартни на ударни за песента “Cosmically Conscious”. Освен това “бийтълсите” изпяха заедно “With a little help from my friends” от репертоара на ливърпулската четворка, а след края й се прегърнаха. Сър Пол и Ринго за последен път се появиха заедно на сцената на концерт в памет на Джордж Харисън през 2002 г. В събота Маккартни със сълзи на очи си спомни за Джон ленън, след което изпя посветената на него песен “Here Today”. А “Blackbird4 той посети на американския президент Барак Обама. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай