Журналистите се въоръжиха с обувки: в Одеса замериха емисар на НАТО

https://blitz.bg/svyat/zhurnalistite-se-vaorazhiha-s-obuvki-v-odesa-zameriha-emisar-na-nato_news27836.html Blitz.bg

Все повече журналисти агресивно изразяват позициите си и избират за свое “оръжие” не словото, а обувките си. По време на лекция в Одеския педагогически институт журналистът от телевизия АТВ Игор Дмитриев хвърли обувките си в лицето на емисаря на НАТО, директора на Института по трансформация на обществото Олег Соскин, предаде “Новий регион”.

Младият човек изразил протеста си срещу откриването на научно-информационен център за евроатлантическо сътрудничество в база на висшето учебно заведение. В лекцията си Соскин каза, че центърът не се занимава с пропагандиране на необходимостта от влизане на Украйна в НАТО, а целта му е да помогне на хората в града да си създадат обективна оценка за възможностите и перспективите, които се откриват пред Украйна чрез евроинтегрирането й. Коментирайки постъпката си, младият журналист отбеляза, че от времето на Никита Хрушчов обувката е много ефективен начин за борба със Северноатлантическия алианс, посочва Newsru. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай