Първият сняг за сезона падна в Западна Сърбия, сигнализирайки за рязкото нахлуване на зимата в региона. Кадри, публикувани в социалната мрежа Инстаграм, показаха падащи снежинки в района на планината Голия.
"Първият сняг винаги пада в Голия", гласи текстът към една от публикациите, която бързо събра популярност.
По-късно новината беше потвърдена и от официалната метеорологична служба. Републиканският хидрометеорологичен институт на Сърбия излезе с предупреждение за предстоящото влошаване на времето, цитирано от сръбската обществена телевизия РТС.
Според синоптиците, след студената сутрин, през деня в ниските части на страната ще бъде облачно с превалявания от дъжд. В същото време по високите планини ще вали сняг.
Най-сериозна обаче е прогнозата за следващите 48 часа. Сръбските метеоролози очакват снеговалежите да се усилят, като в планинските райони се предвижда да натрупа нова снежна покривка между 25 и 50 сантиметра.