Зимата атакува съседите: Падна първи сняг в Сърбия, чакат до 50 см

Планината Голия в западната ни съседка вече е покрита в бяло. Синоптиците предупреждават за обилни снеговалежи в планинските райони през следващите 48 часа

https://blitz.bg/svyat/zimata-atakuva-sasedite-padna-parvi-snyag-v-sarbiya-chakat-do-50-sm_news1109952.html Blitz.bg
© БГНЕС

Първият сняг за сезона падна в Западна Сърбия, сигнализирайки за рязкото нахлуване на зимата в региона. Кадри, публикувани в социалната мрежа Инстаграм, показаха падащи снежинки в района на планината Голия.

"Първият сняг винаги пада в Голия", гласи текстът към една от публикациите, която бързо събра популярност.

По-късно новината беше потвърдена и от официалната метеорологична служба. Републиканският хидрометеорологичен институт на Сърбия излезе с предупреждение за предстоящото влошаване на времето, цитирано от сръбската обществена телевизия РТС.

Според синоптиците, след студената сутрин, през деня в ниските части на страната ще бъде облачно с превалявания от дъжд. В същото време по високите планини ще вали сняг.

Най-сериозна обаче е прогнозата за следващите 48 часа. Сръбските метеоролози очакват снеговалежите да се усилят, като в планинските райони се предвижда да натрупа нова снежна покривка между 25 и 50 сантиметра.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай