MSN Messenger излиза в пенсия, ще се прехвърли при Skype

https://blitz.bg/tehnologii/msn-messenger-izliza-v-pensiya-shte-se-prehvarli-pri-skype_news164043.html Blitz.bg

Microsoft обяви, че ще "пенсионира” Windows Live Messenger (WLM) и ще го замени със Skype. Чат програмата на компанията ще бъде премахната до март 2013-а навсякъде по света без Китай.

WLM излезе през 1999 година и е известна като MSN Messenger. С течение на времето в програмата бяха интегрирани видеоразговори, игри, опцията за изпращане и получаване на снимки и др. През 2009-а компанията обяви, че софтуерът се ползва от 330 млн. потребители.

Skype предлага средство, с което контактите от WLM ще бъдат прехвърлени в неговата платформа. От Microsoft обявиха, че планират да интегрират Skype и в новия Windows Phone 8.
Коментирай