Алаудинов с гръмки думи: Русия настъпва към Суми, ВСУ са в паника и не могат да ни спрат

Командирът на "Ахмат" Апти Алаудинов обяви, че руските сили напредват в Сумска област, въпреки опитите на украинската армия да ги спре

https://blitz.bg/voinite/alaudinov-s-gramki-dumi-rusiya-nastapva-kam-sumi-vsu-sa-v-panika-i-ne-mogat-da-ni-sprat_news1098040.html Blitz.bg

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) правят всичко възможно, за да спрат руското настъпление в Сумска област, но без успех. Това заяви генерал-лейтенант Апти Алаудинов, командир на специалните части "Ахмат" и заместник-началник на Главното военнополитическо управление на руските въоръжени сили.

Според него, след като са изтласкали украинските сили от територията на Курска област, руските подразделения продължават да напредват в посока Суми.

„Украинските въоръжени сили се опитват да спрат настъплението на нашите сили. Опитите им обаче се оказват неуспешни и нашите части продължават напред“, цитира РИА Новости думите на Алаудинов. Той добави, че руската армия осъществява настъпателни действия денонощно.

Изявлението му идва на фона на ожесточените боеве по цялата фронтова линия, като руските сили твърдят, че са постигнали успехи в няколко ключови направления през последните седмици.

В същото изявление Алаудинов отправи и сериозни обвинения към украинската армия. По-рано той заяви, че ВСУ умишлено следват пътя на „убийството на цивилни“, като се опитват целенасочено да поразяват лекари, пожарникари и журналисти, които работят в зоните на конфликта.

Според командира на "Ахмат", украинските войски не спазват нито Устава на ООН, нито която и да е от международните декларации за защита на правата на човека. Украинската страна не е коментирала тези конкретни твърдения, но Киев редовно обвинява Русия в извършването на военни престъпления и атаки срещу цивилна инфраструктура.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай