Огнена нощ в Русия: Взривове и пожари след украинска атака, хиляди са без електричество Видео

Прекъснато е било електроподаването към хиляди домакинства в Белгород

https://blitz.bg/voinite/ognena-nosht-v-rusiya-vzrivove-i-pozhari-sled-ukrainska-ataka-hilyadi-sa-bez-elektrichestvo-video_news1109451.html Blitz.bg

Тази нощ в Брянска област на Русия избухнаха експлозии и пожари. Предполага се, че е било засегнато предприятието „Електродетал“, което е част от руската военна промишленост, информира украинското издание "Фокус".

Заводът е специализиран в производството на електрически конектори както за промишлени, така и за военни приложения в Русия. Съобщава се за вероятния удар на завода, позовавайки се на разкази на очевидци.

След полунощ, Telegram каналите на Брянск издадоха предупреждения за ракетна заплаха за региона, по-специално за Карачевски район, където се намира заводът „Електродетал“.

Кадри, разпространени в мрежата, показват масивен пожар, избухнал на мястото на удара.

 

Към момента на публикуване нямаше официално потвърждение за атаката срещу завода.

Трябва да се отбележи, че според уебсайта War Sanctions, заводът „Електродетал“ произвежда компоненти за 1500 предприятия от руската отбранителна промишленост.

Освен това се отбелязва, че той произвежда над 25 000 вида електрически конектори, използвани в аерокосмическата, специализираната, електронната, инструменталната и други индустрии.

Същевременно, руският град Белгород е засегнат от мащабно прекъсване на електричеството след украинска въздушна атака, съобщава ДПА, като се позова на местните власти и на публикации в социалните мрежи.

Прекъснато е било електроподаването към хиляди домакинства в Белгород. Местни жители разказват за хора, блокирани в асансьори, и за жилищни блокове, потънали в мрак.

По първоначални данни прекъсването на електричеството се дължи на ракетен удар по топлоелектрическа централа. 

Губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков публикува в "Телеграм" видеообръщение, в което казва, че има "значителни" прекъсвания на електроподаването.

Той предупреждава, че опасността от въздушни удари все още не е отминала и призовава жителите да се укрият. Гладков също така съобщава, че най-малко двама души са били ранени при въздушната атака, а болниците в Белгород работят с аварийни генератори.

Превод и редакция: БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
10 Коментара
Мони Бонева
преди 8 месеца

скоро може да ни потрябват таблетки с калиев йодит, войната се нажежава до червеното копче.

Откажи
Слава на Украйна
преди 8 месеца

Само така. Бой по руските гадове, мамицата им.

Откажи
Аптекар
преди 8 месеца

Бързо Мони Бонева, бегай до аптеката. Кажи и на твоите съседки да си купят по един кашон йодит, че ще свърши.

Откажи
Данко
преди 8 месеца

Много добра новина за начало на деня, само така бой по ватенките, това си заслужават, а скоро и ракети

Откажи
Киро
преди 8 месеца

Тя цяла усрайна гори от години,а пропагандата им мина Гьобелсовата.

Откажи
ДОЛНЮ
преди 8 месеца

Хубаво е Идва Зима...На хазарските хохли ще им се стъжни...Ще броим пилците пролетта...Ако има живи де..Ще чета новините пред камината на вилата на топло с кеф и чаша греяно вино...

Откажи
Митко
преди 8 месеца

Изтреляни са 4 ракети"Харпун".3 от които да свалени.Свалени са и 4 ракети Хаймарс.

Откажи