Дори не подозирате колко важна част от тялото ви са надбъбречните жлези!
Прекъсвания във функционирането на тези жлези са забележими само в по-късните етапи на изтощение и понижаване нивото на хормоните на надбъбречните жлези.
В много случаи, възстановяването на добрата работа на надбъбречните жлези е сравнително трудно и изисква лечение чрез операция.Повечето хора, като чуят хормон, се сещат за щитовидната жлеза. Но не е само тя, която отговаря за нивото на хормоните в нашия организъм. Надбъбречните жлези може да са причина за свръх производството на хормона кортизон. Ето какво се случва, когато този хормон е в повече.
Паниката атакува
И това е интересно: Хормоналните лекарства при менопауза не са еликсир на вечната младост! - Четете още на най-полезния здравен сайт zdrave.to
1. Общото психическото състояние се характеризира с тревожност, нервност, невъзможност да се справят със стреса, нетърпение и раздразнителност. Също така, хората с проблемна работа на надбъбречната често изпитват чувство за паника и ирационален страх.
2. Често замайване и главоболие – това може да е в резултат на високите нива на кортизол и недостатъчни количества натрий.
3. Изпотяване посред зима и без да сте в критическата, ръцете и краката ви треперят така, все едно току що сте се запознали с Антихриста – бъдете сигурни, че при това положение нивата на кортизола ще са в Космоса.
Ако надбъбречните жлези не работят добре , няма подходящо хапче, което да ги накара да работят добре. Единственото спасение е:
– игнориране на всички източници на стрес
– разходки, спорт, плуване
– ОТСЛАБВАНЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!
– в краен случай – операция.
Преди да продължим с някои от най-разпространените симптоми, нека видим кои са болестите, които идват в едно с лошата работа на надбъбречните жлези.
Това са:
– Феохромоцитом
– Болест на Адисон
– Синдром на Кушинг
Три заболявания, които имат няколко общи неща помежду си. Това са умора, високо кръвно, излишни килограми, които бавно се свалят, отоци. Единствено при болестта на Адисон е налице хипотония.
Сърцето бие толкова бързо, че ще изскочи от гърдите
4. Ускорен или фракционен пулс – това може да се дължи на високи или ниски нива на кортизол, както и на ниски нива на натрий в тялото.
Проблеми със съня
5. Често се случва така, че безсънието, което дълго време сте се опитвали да излекувате безуспешно, изчезва като с магическа пръчка след операция на аденом на надбъбречната жлеза.
Кожни усложнения
6. Кожата при проблемна работа на надбъбречните жлези става изключително суха. Ако се вгледате, ще забележите, че е като на квадрати. Има люспи, има пъпки и тъмно-лилави стрии.
Постоянно чувство на глад
7. Хората, които имат проблем с надбъбречните жлези, изпитват чувство на постоянен глад. Това ги кара да ядат почти постоянно. Което пък води до проблеми със стомаха, гадене, повръщане, запек, диария, киселини.
8. Хронична умора, слабост, безсилие – толкова силни, че някои прости всекидневни действия предизвикват чувство на паника, само при мисълта, че трябва да се извършат.
Проблемен цикъл
9. При някои жени може да има проблеми с менструацията. Те може да се изразяват в това, че идва по-рано, или закъснява, кръвотечението е обилно, или пък изведнъж става оскъдно.
Както сами се убедихте – надбъбречните жлези имат нужда от редовни прегледи. Не заради друго, а защото симптомите са такива, че могат да бъдат сбъркани с други заболявания.
Последвайте ни
0 Коментара: