Изследване на над 30 000 души в САЩ установи коя кръвна група е най-опасна за здравето

https://blitz.bg/zdravni-novini/izsledvane-na-nad-30-000-dushi-v-sasht-ustanovi-koya-kravna-grupa-e-nay-opasna-za-zdraveto_news558344.html Blitz.bg
Кръвната група се определят от наличието на определени антигени в мембраната на еритроцитите.  Тя зависи и от белтъците и въглеводородите, намиращи се в тази клетъчна мембрана. Най-важните нейни белези са A, B и 0. Резус-факторът също е от голямо значение.

Учени от медицинския колеж при университета на щата Върмонт в продължение на 3,5 години са наблюдавали здравословното състояние на повече от 30 000 жени и мъже от различни възрастови групи. Данните на 495 души, пре които след началото на изследването се появили признаци на нарушения в паметта и когнитивно разстройство, били сравнени с данните на 587 души, които нямали такива проблеми. 

Анализът показал, че при хората от първа кръвна група 0 е понижен рискът от сърдечно-съдови заболявания, които повишават вероятността от възникването на проблеми с паметта и развитието на деменция. 

Коя е най-уязвимата и опасна за здравето кръвна група четете в Zdrave.to

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай