"Всеки може да се прибере вкъщи, да се заключи и да си стои там. Пазете се, не се скупчвайте, дезинфекцирайте, пазете дистанция. Защо да трябва да налагаме забрани със заповеди", запита Борисов.
"Преди питахте кога ще отворите всичко. Преди време започнахме да отваряме - отворихме. Сега питате защо не ги затваряме", констатира той.
"Юли и Август, колкото и да е гадна тази болест, ще стои всичко отворено. Важно е за туризма. 30-40% от хората дълго време дори не вярваха, че има вирус. Има го", каза премиерът.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.