Ужасът се завръща! Рязък скок на заразени и починали от К-19 у нас

Процентът на положителни проби расте - за изминалото  денонощие са цели 9,4 на сто.

https://blitz.bg/zdraveopazvane/uzhasat-se-zavrashta-ryazak-skok-na-zarazeni-i-pochinali-ot-k-19-u-nas_news859933.html Blitz.bg
Кошмарен ръст на новите заразени се отчита в страната през изминалото денонощие!

А именно 3 449 са новооткритите случаи за 29 декември, което е безпрецедентен ръст спрямо вторник, когато бяха 1235.

Направени са 36 449 теста, за предишното денонощия те бяха 22 622. 

Процентът на положителни проби расте - за изминалото  денонощие са цели 9,4 на сто.

Броят на активните случаи е 37 282.

В болниците в страната са настанени 761 души, диагностицирани с COVID-19. В интензивни отделения са 528 пациенти. И по двата показателя има нарастване.

През денонощието са починали 162 души - от тях 150 са били неваксинирани. 

79,44 на сто от далите положителна проба не са били имунизирани. 85,41% от влезлите за лечение в болница също са неваксинирани.

2,59% от починали за деня нямат ваксинация.

От началото на пандемията жертвите у нас са 30 819.

Най-много случаи отново са открити в София - 922, следват Пловдив с 314 и Варна с 267. Няма област без нови заразени, като най-малко са те в Кърджали - 18.

Очаквайте подробности!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай