Как да разберем имаме ли диабет

Диабетът е цяла група телесни нарушения, които се проявяват като повишаване на количеството захар в кръвта

https://blitz.bg/zdravni-novini/kak-da-razberem-imame-li-diabet_news864426.html Blitz.bg

Приблизително 25% от хората с диабет не знаят за състоянието си. Те не обръщат внимание на симптомите, докато диабетът постепенно унищожава тялото им. Днес ще ви разкажем какви симптоми посочват развитието на диабет.

Диабетът е цяла група телесни нарушения, които се проявяват като повишаване на количеството захар в кръвта. В резултат на това се развива остър дефицит на инсулин или неговата ефективност намалява, или и двете едновременно. Тези взаимосвързани процеси пораждат всички клинични и лабораторни симптоми на захарен диабет.

Има два вида захарен диабет: наследствен и придобит. За всеки тип има характерни симптоми, но те и двата имат общи признаци.

Как да разберем, че развиваме диабет, четете в zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай