Селекцията от професионални футболисти на "Левски" начело с Георги Иванов-Гонзо и Христо Йовов претърпя загуба с 4:7 от вицешампиона по футзал "Левски" София-Запад. Шоу-мачът се игра при отлична атмосфера, създадена от феновете на "сините" в столичната зала "Христо Ботев". Привържениците подкрепяха неистово и двата отбора, като изразяваха бурно радостта си след всяко едно от 11-те попадения, на които станаха свидетели.

Демонстративният двубой между професионалните футболисти и тези по футзал на "Левски" се превърнаха в традиция. За трета поредна година обаче Гонзо и компания не успяват да победят съперника. Днес Георги Иванов се отчете с хеттрик, но формацията му отстъпи с 4:7. Другото попадение за тима на Гонзо реализира младият защитник Христо Попадиин. За професионалистите играха още Орлин Старокин, Симеон Райков, Лъчезар Балтанов, както и юноши на клуба. "Сините" бяха с жълти екипи, което очевидно не им донесе успех.

"Левски" София-Запад, който е шампион на България по футзал за 2010 година, излезе срещу тима на Гонзо с най-доброто - Ангел Тодоров, Даниел Несторов, Станислав Василев и Делян Койчев (б.а. - национали по футзал), както и Николай Михов и вратарят Любо Тодоров. Съставът на Иво Николов беше подсилен с още четирима играчи от националния отбор на България - най-добрият вратар у нас Костадин Иванов, Благовест Марев, Явор Софрониев и Виктор Викторов.

Марев откри резултата в 5-ата минута, след което Христо Попадиин изравни в 37-ата. Още при подновяването на играта от центъра обаче играчите по футзал отново поведоха. Разписа се Явор Софрониев, който в 40-ата минута покачи - 1:3. В 45-ата Георги Иванов намали от дълга дузпа за 2:3. Минута по-късно Даниел Несторов направи 2:4. Благовест Марев се разписа за 2:5, а Гонзо малко преди края вкара за втори път - 3:5. Делян Койчев в самия край реализира за 3:6, а спортният директор на "сините" оформи своя хеттрик. Крайното 7:4 за тима по футзал фиксира Койчев с второто си попадение в двубоя.

Присъстващите в зала "Христо Ботев" платиха по 2 лева за билет, а приходите отиват за Фонд "Сектор Б".

"ЛЕВСКИ" - "ЛЕВСКИ" СОФИЯ-ЗАПАД 4:7

0:1 Благовест Марев (5)
1:1 Христо Попадиин (37)
1:2 Явор Софрониев (38)
1:3 Явор Софрониев (40)
2:3 Георги Иванов (45)
2:4 Даниел Несторов (46)
2:5 Благовест Марев (48)