Изключително драматичен двубой изиграха волейболистките на ЦСКА и Спартак Интерком Груп (Варна) в първата среща от последния трети ден на турнира на първата четворка в Държавното първенство за жени. Надпреварата се провежда в столичната зала "Христо Ботев". Гостите от Варна бяха много близо до сензационната победа, но "червените" изковаха пълен обрат от 0:2 гейма до крайното 3:2 (26:28, 17:25, 25:22, 25:15, 17:15) в своя полза. Сблъсъкът беше съпроводен с изобилие от миниобрати във всяка от петте части.

Особено интригуващ беше тайбрекът. Страхотна игра на Диана Филипова помогна на Спартак да дръпне с 9:3 в резултата. Варненки вече изглеждаха като сензационни победителки в мача, когато ЦСКА започна да топи изоставането. Отново чудесни изяви на Гергана Димитрова, този път в нападение и блокада, допринесоха разликата да бъде намалена до минимум за 11:12, а серията от сервиси на капитанката Гергана Маринова продължи до 14:12 за "червените". Волейболистките от Варна обаче не мислеха да се предават и спасиха три мачбола за ЦСКА, преди да отстъпят след успешна атака на Симона Димитрова, донесла последната точка в зрелищния двубой.

Преди последния мач от турнира между "Левски Волей" и Марица (Пловдив), който също е днес, нещата стоят при следния начин: ако "сините" спечелят поне два гейма срещу съперника си, ще завършат на първо място, ЦСКА - на второ, а Марица - на трето. Ако обаче пловдивчанки победят "Левски Волей" с 3:0 или 3:1 гейма, класирането ще бъде следното: 1.Марица; 2."Левски Волей"; 3.ЦСКА.

Програма на турнира
27 февруари, 14:00 часа: “Левски Волей” – Спартак (Варна) 3:0 (25:8, 25:15, 25:10)
27 февруари, 16:00 часа: ЦСКА – Марица (Пловдив) 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).
28 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – Марица (Пловдив) 1:3 (24:26, 27:25, 12:25, 25:27)
28 февруари, 16:00 часа: “Левски Волей" – ЦСКА 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)
29 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – ЦСКА 2:3 (28:26, 25:17, 22:25, 15:25, 15:17)
29 февруари, 16:00 часа: "Левски Волей" – Марица

Регламент
Отборите играят по системата всеки срещу всеки. След това победителят среща в полуфинален плейоф четвъртия, а втория мери сили с третия. В плейофите се играе до две победи от три мача. Спечелилите ги се срещат на финала, който също се играе до два успеха от три двубоя.

Датите и часовете на полуфиналните и финалните сблъсъци ще бъдат определени допълнително.