Рекордьорът по отбелязани попадения за националния отбор на България Димитър Бербатов се отчете с попадение за Манчестър Юнайтед при победата с 3:1 като гост на Хъл Сити в мач от 19 кръг на Висшата лига.

Бербо игра цял мач за „червените дяволи” и се разписа в 82-ата минута след асистенция на Уейн Рууни. Това бе петият гол на българския нападател за Юнайтед от началото на сезона във Висшата лига.

Шампионите на Англия откриха резултата в добавеното време на първата част, когато Уейн Рууни засече центриране на Дарън Флетчър отдясно. Точно пред Рууни Райън Гигс опита да отиграе топката с пета, но се размина с нея и тя попадна на крака на английския национал.

След час игра домакините стигнаха до изравнително попадение, когато Крейг Фейгън се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Рафаел да Силва срещу Джоузи Алтидор.

В 72-ата минута Анди Доусън си отбеляза автогол, след като Рууни центрира отдясно успоредно на голлинията и Доусън в опита си да изчисти топката я прати във вратата на Боаз Майхил.

Десет минути по-късно Бербатов довърши „тигрите”, след като бе намерен от Уейн Рууни в непосредствена близост до вратата и прониза долния ляв ъгъл на Майхил.

Победата върна Манчестър Юнайтед на второто място в класирането, откъдето тимът на Сър Алекс Фъргюсън бе временно изместен от Арсенал. „Червените дяволи” вече са само на две точки от лидера Челси. Хъл Сити е предпоследен със 17 точки от 19 мача./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ

От 26 декември (събота)
Бирмингам – Челси 0:0

Фулъм – Тотнъм 0:0

Уест Хям – Портсмут 2:0
1:0 Алесандро Диаманти (23-дузпа), 2:0 Радослав Ковач (89)

Бърнли – Болтън 1:1
0:1 Матю Тейлър (29), 1:1 Дейвид Нъджент (56)

Манчестър Сити – Сток Сити 2:0
1:0 Мартин Петров (28), 2:0 Карлос Тевес (45+3)

Съндърланд – Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (17), 1:1 Маруан Фелаини (85)

Уигън – Блекбърн 1:1
0:1 Бенедикт Маккарти (30), 1:1 Уго Родалега (53)

Ливърпул – Уулвърхемптън 2:0

1:0 Стивън Джерард (62), 2:0 Йоси Бенаюн (70)

В неделя, 27 декември

Арсенал – Астън Вила 3:0

1:0 Сеск Фабрегас (65), 2:0 Сеск Фабрегас (81), 3:0 Васирики Абу Диаби (90+1)

Хъл Сити – Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Уейн Рууни (45+2), 1:1 Крейг Фейгън (59), 1:2 Анди Доусън (72-автогол), 1:3 Димитър Бербатов (82)