Динамо (Москва) победи ПСВ Айндховен с 1:0 в мач от група „Е” на Лига Европа. По този начин руският гранд запази 100-процентов актив от 6 успеха от 6 срещи от началото на груповата фаза. На второ място в крайното завърши ПСВ Айндховен с 8 точки. Единственото попадение заби резервата Алексей Йонов в 88-ата минута.

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за гостите и изигра цял мач. Преди първий съдийски сигнал нашият халф беше изненадан приятно от домакините. Бившият футболист на ПСВ (Айндховен) получи плакет и букет цветя под бурните аплодисменти на публиката на стадиона. За Манолев бе организирана специална мини церемония. Манолев игра в Айндховен между 2009 и 2014 година, записвайки 95 мача и 4 гола.

В другата среща от групата Панатинайкос и Ещорил (Португалия) завършиха 1:1. Николаос Карелис откри за домакините в 55-ата минута, а бразилецът Клебер изравни в 87-ата.