Хампарцумян издаде груба грешка при купуването на жилище, винаги поглеждайте това!
По думите му минималната работна заплата не трябва да скача, защото така се доближава до възнагражденията на хора с висок ценз
Вдигането на данъците, без затварянето на дупките в кацата, от които изтичат нашите пари, няма да дадат нужния ефект.
Това заяви в ефира на Нова нюз банкерът Левон Хампарцумян.
"Г-жа министърката и нейният екип са взели и са остойностили всички желания на различните групи по интереси. Теглила е една черта и казва 18 млрд. няма да ни стигнат. Тя не печата пари", сподели Хампарцумян.
"Думите са й по-скоро да стреснат някого", смята той.
"Вдигането на данъците, без затварянето на дупките в кацата, от които изтичат нашите пари, няма да дадат нужния ефект", каза банкерът.
По думите му в Румъния чужденци правят по-големи инвестиции, не защото средата там е по-добра, а просто по-предсказуема. Тук политическата криза играе огромно влияние.
"България не е Китай или голяма икономика, която не може да бъде заобиколена. Затова много хора не искат да инвестират тук. И не само. Дори българските инвеститори биха инвестирали там, където ще са по-спокойни", каза експертът.
Хампарцумян коментира и казуса с минималната работна заплата:
"Стратегическа грешка. Това означава, че всеки, дори този, който не е положил никакви усилия да се образова и да научи занаята, ще взима с 200-300 лева по-малко, отколкото човек, който 5 години е учил за лекар", заяви Хампарцумян.
"Това е безумие. После ще се чудим защо младите лекари, медицински сестри и инженери си намират работа някъде другаде", каза той.
"Има една по-важна цифра от минималната заплата. Колко са членовете на профсъюзите в България, от чие име преговарят те? Хубаво е да се знае каква част от хората, които работят, са членовете на профсъюза", каза експертът.
"НОИ трябва да каже дали да се вдига максималният праг за осигуряване", смята банкерът.
Какво ще стане с цените на жилищата с новите правила на БНБ
"Съветвам хората, които купуват жилища, да обръщат внимание на организацията - има ли достатъчно място, има ли паркинг или не. Всички тези неща са важни. София вече има големи части с нова урбанизация, която е драматична - тесни улици с нови сгради. Цените на тези имоти няма да държат дълго време.
Когато се появят по-добре урбанизирани райони, хората с възможности ще се преместят там, а качеството на живот в тези модерни лошо урбанизирани гета, ще върви на зле", смята Хампарцумян.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Последвайте ни
1 Коментара: