ГЕРБ не се разделя с Димитър Главчев, но когато трябва да се мисли и разсъждава държавнически, ГЕРБ го е доказал хиляда пъти. А Димитър Главчев го показа нагледно как се прави: аз слизам, за да върви този парламент, ето това каза той. Така обобщи бурните събития тази седмица в НС депутатът от ГЕРБ Маноил Манев в "Офанзива с Любо Огнянов".
 
Той призна, че със съпартийците си много трудно са намерили сили да гласуват за оставката на Главчев. "Трудно, трудно намерихме това копченце там аз и моите колеги. Но огромно уважение за това, което направи господин Главчев - да слезеш от поста си заради интересите на България."
 
Според него БСП няма да промени тактиката си и по време на задаващото се българско европредседателство.
 
"Магарето, ако не се е търкаляло на сватбата, кога щяха да го забележат", подхвърли Маноил Манев.
 
"Не можем да вярваме на обещанията на госпожа Нинова за някакви дружески отношения - аз лично не й вярвам.
 
Ние не сме жертви, с това поведение единствената жертва са хората, които са ги избирали, щом се държат като ощипани девици в парламента. Колго важни неща не се чуха заради едно поведение на болшевишка революция? Но, окей, това са избрали  колегите като политика."
 
Според него Димитър Главчев е станал жертва на "планиран и добре организиран саботаж. 
 
Маноил Манев добави, че оставката на Димитър Главчев не е коз за БСП, а урок за опозицията.
 
"Окей, имало е скандал, имало е проблем, и ГЕРБ го реши. Времето да се надцакваме свърши, времето е да работим, и то да работим истински.
 
Дали са получили БСП коз? Аз мисля, че са получили урок, и нека да си извадят добре поуките от този урок, защото накрая оценката за уроците и козовете ще дава българският избирател, а той ги даде 11 пъти. Най-накрая трябва да започнем да работим за него."
 
За готвения от опозицията вот на недоверие Маноил Манев каза: "Вотът на недоверие си е работа на опозицията, тя трябва да го внася, ние няма как да се притесняваме от него - и заради аритметиката, и заради постиженията на правителството. А що се отнася до отстрелването (на министри) - накрая хората преценяват дали си отстрелвал или си работил за държавата."