Проф. Даниел Вълчев подкачи политиците за думи след изборите
Говоренето за конституционна промяна е важно, защото то крепи мнозинството, смята юристът и преподавател
Юридически барометър е една гражданска инициатива, която стартирахме с мои колеги преди 13 г. Идеята е да се прави периодично изследване на състоянието и развитието на правния ред в България. Това заяви деканът на Юридическия факултет на Софийски университет ”Св. Климент Охридски” проф. д-р Даниел Вълчев в "Денят започва".
Той обясни, че във всеки брой на изданието има определена тема.
"Темата, която избрахме за сегашния, е за изкуствения интелект. Има проблем с разбирането на хората какво е изкуственият интелект. Има едно общо схващане, че това е един по-сложен компютър. Става въпрос за небиологично базирани невронни мрежи, наподобяваща невронната система на човек", коментира Вълчев.
Деканът на Софийски университет обясни, че България има много подготвен и силен IT сектор, но трябва да се въведе регулация за използването му.
"Въпреки че секторът е развит ние не сме активни в развитието си. Дори ЕС да направи много добра регулация на закона за изкуственият интелект, трябва да има световни усилия по случая. Това не е проблем на конкретна държава", уточни професорът.
По думите му след всички местни избори всеки гледа да се изкара победител.
"Говоренето за конституционна промяна е важно, защото то крепи мнозинството. По-добре е да има някакво правителство, дори и то да наподобява служебно такова в момента", каза Вълчев.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
2 Коментара: