Ако забележите, че тези 8 неща се случват с гърдите ви, отидете на лекар!

https://blitz.bg/diagnostika-i-lechenie/ako-zabelezhite-che-tezi-8-neshta-se-sluchvat-s-gardite-vi-otidete-na-lekar_news548561.html Blitz.bg
Гърдите много често са способни да бъдат много прецизен сигнификатор за наличие на здравословен проблем. Ето кога е необходимо да обърнем специално внимание:

1. Гърдите ви значително са наедрели
Големите гърди са мечтата на много момичета. Но рязкото увеличение на размера им предполага качване на килограми, тъй като по-голямата част от бюста е съставена от мастна тъкан. Има обаче друга популярна причина - бременност.

2. Гърдите ви са се смалили
Както е видно от предходната точка, намаляването на бюста е свързано със загуба на тегло. Но не само - тя също може да бъде знак за спад в нивото на естроген, дължащ се на поликистозни яйчници.

3. Формата на гърдите ви се е променила
Ако гърдите ви са се променили, не като резултат от кърмене и не с течение на времето, а рязко, това е тревожен симптом. Уви, една рязка промяна във формата на бюста може да бъде симптом на рак.

4. Подутини в гърдите
В повечето случаи подутините в гърдите са доброкачествени по природа и не се нуждаят от лечение. Но те все пак трябва да обърнете внимание и да посетите Вашия лекар.

Останалите 4 признака, че нещо с гърдите ви не е наред и е необходимо да посетите лекар, четете в най-полезния сайт zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай