Млатене със столове в ефира на "На светло" опита да вдигне страдащия от прогерберизъм рейтинг на "Нова телевизия". Дали по грижливо подготвен сценарий или заради липса на организация и контрол на сигурността в студиото, иначе публицистичното предаване стана арена на махаленска схватка.
Главни действащи лица в сблъсъка станаха двама кечисти, които преди това занимаваха аудиторията на една от уж националните телевизии с някакъв вътрешноведомствен конфликт. Досущ като в шоупрограмата "Разбиване", бабанките размениха няколко мерзки погледа, отправиха си по три-четири остри реплики и на излизане от студиото се подкараха с ламаринен стол - бам, бам, бам!
В същото време операторите удариха джакпота и въпреки че светлините започнаха да угасват, изловиха лобута в реално време. Очевадната постановка изглежда бе по вкуса на Кулезич. Вместо да успокои зрителите, че сцената на насилие не застрашава здравето на участниците, тя зареди дъхоспирателни възклицания, които може би трябваше да превърнат случващото се в сензация на годината.
Кой прав и кой крив би трябвало да се разбере със сигурност през следващите 24 часа. Дотогава се очаква поне да стане ясно кой ще разплита схватката - МВР или СЕМ. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.